Hubení švábů

Švábi

Švábi se mohou u nás v domácnosti objevit i přes veškeré dodržování všech hygienických návyků. Ve spoustě případů si je přineseme z dovolených nebo je koupíme spolu s potravinami nebo k nám zavítají od sousedů. U nás je nejrozšířenějším druhem rus domácí.

Švábi s sebou přinášejí do našich domácností choroby a jejich exkrementy mohou vyvolat alergii. přítomnost švábů nejlépe poznáme podle jejich výkalů, mastných stop, podle zbytků svlečené kůže, zápachu a nebo nalezneme mrtvého jedince.

Až na některé vyjímky jsou všežravci a živí se prakticky vším. Jestliže nemají v dosahu normální potravu (např. zbytky jídel), mohou se živit i papírem, umělou hmotou, vazbou knih, koženkou atd. Šváb vydrží hladovět 2-3 týdny.

Přes den se skrývají v temných zákoutích a po setmění vylézají a hledají potravu.

Pro vyhubení se používají dvě metody. První metodou je postřik speciálními insekticidními přípravky a druhou  je pokládání insekticidních nástrah (gelové nástrahy), ty vydrží déle než postřiky.

 Pokud se u Vás v domácnosti švábi vyskytují a otravují Vám život, kontaktujte odborníky. Nepodceňujte kvalitní deratizaci.

První krok při výskytu švábů nebo mravnců - volejte profesionály - 776 40 30 31

Tisk aktuální strany
 

 

 

 


 

 

DISKRÉTNĚ - NEOZNAČENÉ VOZY - CIVILNÍ ODĚV